ИндексИндекс  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Dan
Новак
Новак

Брой мнения : 10
Град : Левски
Интереси : Да знам повече ...
Кара : Opel Vectra B 2.0 DTI 16V (X20DTH)
Registration date : 04.09.2008

ПисанеЗаглавие: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   27/10/2008, 23:02

Здравейте Колеги.От няколко дни насам, наблюдавам много странен дим при палене сутрин (няква смесица от синьо-сиво и бял пушек). :roll: Една сутрин е повече дима друга по малко ... Имам чувството, че ако е по студено пуши повече.Това се случва за 20 - 30 сек. интервал след което всичко се нормализира.Няма разход на масло нито на антифриз.Да уточня не подгрява все още ... Vectra B 2.0 DTI 16V мотора X20DTH.Блягодаря на всички ВИ предварително Exclamation
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Dan
Новак
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   29/10/2008, 19:08

Колеги, някакви мнения 😢
xarvatina
Взел си книжката от третия път

Брой мнения : 82
Град : Варна
Интереси : car-audio
Registration date : 18.10.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   30/10/2008, 13:57

според мен си е нормално сутрин като я запалиш и каот е студена да си пуше малко, все пак и маслото е студено и е по-гъсто, аз карам същата със същия мотор и моита сутрин така си припушва като я запаля, е... не е за толкова време 20-30 сек. само за няколко е ама пак така си прави
Dan
Новак
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   30/10/2008, 15:39

Ами ок благодаря все пак !
///Ivan
Бута рушвети

Брой мнения : 24
Град : София
Интереси : Коли
Кара : му се BMW ///M Power
Registration date : 29.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   18/1/2009, 22:42

Ама син пушек според мен не трябва да изкарва....!
Вижте профила на потребителя http://www.BMWPower-BG.net
ceci_b
Бута рушвети

Брой мнения : 19
Град : vraca
Кара : opel vectra B
Registration date : 17.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   19/1/2009, 11:19

колеги няма какво да се чудите с тоя ECO TEC имам един приятел със същия мотор и не пуши 4ак така мисля 4е проблема му е в някои датчик дайе не мисля ами сам сигурен а относно това кои датчик е може само да си гадаем не е хи4 полезна информацията ми но само диагностика и то при някои които се е занимавал с eco tec защтото и другите маистори само гадаят но ти зимат и пари за това вав Враца има един маистор дет има тиа сички програмки за електрониките на тиа двигатели и ги чатка доста само с eco tec се занимава но ако имаш някои които ти е по близо и си сигурен 4е ще ти свар6и работа не се 4уди. само гледаи да те не накара някои да смениш полвината дат4ици докато стане работата защото са доста скъпи4ки. дано сам ти бил полезен
xarvatina

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   19/1/2009, 12:02

и на мене ми трябва такъв разбирач, ама да е във Варна, някой който наистина си разбира от работа, нямам нещо спецялно просто искам да ми се направи една пълна диагностика, всички датчици, турбото, грешки в компютъра ако има... такива неща...
dicthebig
Бута рушвети

Брой мнения : 25
Интереси : КОЛИ, ОРЪЖИЯ,ЖЕНИ (В ОБРАТЕН РЕД)
Кара : VECTRA C20NE и Y20DTH
Registration date : 28.06.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   28/6/2009, 20:58

И аз съм така.Поразрових се и ето какво намерих.Разпръсквач на Дюза не работи.Т. нар. пикаеща дюза - пръска нафта преди да запали.после се нормализира.Пробва се с добавка за почистване на дюзи и ако не стане - смяна на разспръсквач ...
xarvatina

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   29/6/2009, 07:43

е то хубаво дюзите ама спецялно на тоя мотор, ваденето им е уникално скапано... гледах в един сервиз като вадят на една такава и ми се доплака направо...
dicthebig
Бута рушвети

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   29/6/2009, 11:36

xarvatina написа:
е то хубаво дюзите ама спецялно на тоя мотор, ваденето им е уникално скапано... гледах в един сервиз като вадят на една такава и ми се доплака направо...
Братушките това дават.Има много полезна диагностика за бензинови и дизелови мотори в руското ръководство за ремонт (За VECTRA C говоря): http://zamunda.net/details.php?id=154293&hit=1

На бензинките мисля ,че съм на ти с проблемите - доколкото ги има.Ако някой има зор да пита. За C20NE особено - нямам чдове и по механиката Vectra A.
dicthebig
Бута рушвети

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   23/10/2009, 08:09

Оказва се ,че бялия пушек сутрин за 20 сек. е от богата смес при палене.
пРИЧИните са няколко;
1.смуче въздух в горивото от тръбичките за обратна нафта или уплътненията на дюзите
2.някой от клапаните(вакуумен соленойс) иист гейт, уест гейт - не работи
3.температурен IAF сензор не работи и ли лош контакт на буксата.

оф и още има , ама са описани в ауто дата

Ако някой пипа горивната система, да има в предвид ,че после трябва да се обезвъздушава иначе - няма палене

Говоря само от опит.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...   

Vectra B DTI - Странен пушек при палене сутрин ...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1