ИндексИндекс  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Вектра А

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
dancho_nakov
Новак
Новак

Брой мнения : 4
Registration date : 02.02.2011

ПисанеЗаглавие: Вектра А   2/2/2011, 23:09

Здравейте от мен! :)
Карам Опел Вектра А, 1989та година но вървии и направо лети :)
1.6 моно инджекция. :)

имаме го от 15 години и сега татко кара вектра Б 2004година, а аз тази. :)

Заел съм се и съм започнал с оптичен тунинг

като чакам пролетта да започна работа по броните, боядисване и такива неща.
Вътре си сложих 12" Boshman + стъпало JBL + мп3 JVC, сложих си подлакътник и сега ще слагам спортен волан. :)
Поръчал съм си 4 лети джанти с 4 дупки
Двигателя е 75 коня, бензинка + газ с разход 6л/100км
Имам проблем само с подлакътниците на предните 2 врати, като търся вътрешни кори да ги заменя = цвят мръсно сиво.. (ако някой има информация нека драсне лс)

Това е засега :)
Когато започна с проекта ще дам пресни снимки, и снимки от сегащното й състояние .. :)
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
zdravkop
Професионален шофьор
Професионален шофьор

Брой мнения : 112
Град : Плевен
Интереси : коли, жени, история, политика, спорт
Кара : Вектра Б, X18ХЕ, 98г.
Registration date : 30.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Вектра А   5/2/2011, 22:20

Да си я караш със здраве. С16НЗ е корав двигател и деяни много. А и ламарините изглеждат добре.
pesho_pi
Новак
Новак

Брой мнения : 6
Град : Svilengrad
Интереси : Upgrade car
Кара : Vektra A 1.8MI 90hp
Registration date : 16.08.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Вектра А   14/2/2011, 02:01

Да си я караш със здраве колега изглежда доста запазена за 89г.
само да те питам не ти правят проблеми полицаите за сините габарити.
dancho_nakov
Новак
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Вектра А   16/2/2011, 01:38

pesho_pi написа:
Да си я караш със здраве колега изглежда доста запазена за 89г.
само да те питам не ти правят проблеми полицаите за сините габарити.
не.. а и + тва имам по 4 бройки от секи вид крушки за колата и ако някой ми каже нещо че ще пише акт ги сменям на момента и не могат да ме барнат bounce но засега от 4 месеца стаж като легален шофьор са ме спирали над 30-40 пъти.. (ебахти, тука като видят млад шофьор във Велинград и само палка, палка, палка..) и не са ми правили никакви проблеми, при положение, че вечерно време си гасяколата при проверката и си цъкам габаритите +аварийни.. , а за неоните отдолу си играх 1 ден в сервиза на татко и си изкарах копче оф и он и ако някой тръгне да мрънка ги изключвам а и през деня не ги държа да не хабят излишно ток.. :)
Сега съм замислил 1 проект, ама само да се оправи времето, и ще ми е нужна малко помощ от вас момчета :)
crunch
Новак
Новак

Брой мнения : 1
Registration date : 26.03.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Вектра А   17/2/2011, 23:19

Пожелавам ти успех!
pesho_pi
Новак
Новак

Брой мнения : 6
Град : Svilengrad
Интереси : Upgrade car
Кара : Vektra A 1.8MI 90hp
Registration date : 16.08.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Вектра А   19/2/2011, 13:30

Питам щото аз от 7г. карам сас сините габарити и онази вечер ме спряха и като нямаше за какво да се хванат ми вика да си смениш тези сини габарити да не береш ядове някъде :D
Я кажи какво си замислил и аз си падам по такива работи, може да обменим опит.
dancho_nakov
Новак
Новак

ПисанеЗаглавие: :)   23/2/2011, 16:38

pesho_pi написа:
Питам щото аз от 7г. карам сас сините габарити и онази вечер ме спряха и като нямаше за какво да се хванат ми вика да си смениш тези сини габарити да не береш ядове някъде :D
Я кажи какво си замислил и аз си падам по такива работи, може да обменим опит.

Значи 1во, сега ще си взема шперплат 3х3 метра и ще направя 3 парчета - едно за отдолу, и 2 за по страните в багажника, и ще ги направя с панти да може да се вади, защото принципно искам басбокс, обаче като спукам гума ще се насера.. :D и да може да се вади .. и в багажника ще сложа 2 неонови палки пак сини, и ще го направя да светят в такт с баса (само че 1во трябва да разбера как става..)

2рото нещо което ще направя е вътре купето да направя малко ръчна модификация.. където се намира часовника и бутоните за парното ще сложа едно алуминиево парче, което да ги скрива и ще има мрежичка в кръг около часовника и отдолу изрязано за регулатора на сила на вдухване на въздух.. ще го направя синьо + черно за да отива с купето вътре..

Другото нещо е да сложа спортно воланче, харесал съм си едно за 35 лв синьо, много красиво..

след което като дойде март и април месец ще сваля броните и си взимам епоксидна смола за да си пооправя броните.. защото са изпочукани отдолу и да йм предам вид малко..
ще си ги боядисам във сервиза бели и ще им сложа мрежички отдолу както подобава + ще си сложа и отдолу халогени..

Намерих хромирани стопове за цена от 125 лв комплект.. много красиви.. :)
Това са общите неща които мисля да направя а и също на вратите ще йм махна лайнсните, ще ги китосам и ще ги пребоядисам да са само вратите гладки, без лайнсни.

А ти ? Някакви идеи?
Това е засега като замисъл и ще сапочва скоро реализация..
А иначе ся чакам след лятото татко ще ми даде другата вектра 2004 150цц и ще й направя същите неща + ще си преместя музиката вече с басбокс и ще си взема двд за нея и ще й направя ламбо врати, но това когато ми я даде, защото чака да му вкарат 2ра ръка инсигния :D
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Вектра А   

Вектра А
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1