ИндексИндекс  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Алтернатор - Вектра Б

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Rado1768
Новак
Новак

Брой мнения : 1
Град : Plovdiv
Кара : Vectra B 1,7 TD /Isuzu - 1996 /
Registration date : 10.06.2011

ПисанеЗаглавие: Алтернатор - Вектра Б   10/6/2011, 14:23

Здравейте колеги ! Не зная дали на правилното място поставям въпроса си , но както виждате съм "нов" фен.
От около 2 месеца съм горд собственик на Вектра - дизел. Още като взех колцата установих, че оборотомера и не работи. По друг повод ходих на компютър да изчистят грешка на "аербега" и ми казаха, че алтернатора си ми зарежда нормално , но до таблото не отива сигнал за оборотомера. Питането ми е дали на този модел- двигател / Исузо 1,7 ТД/, сигнала за оборотомера се получава от алтернатора или от някъде другаде - ГНП, кол. вал и пр. Защото като чета по форумите, от някаква клема W имало зелен кабил който подавал сигнала за оборотомера, пък на мойта / то не че може много добре да се види / но поне това което съм видял, от алтернатора тръгват три жици - дебела червена и две еднакни - синьо с бяло които вървят комплект, излизат от едно място на алтернатора ми и влизат в инсталацията. А освен това питането ми е ако това което съм видял като жици е нормално, възможно ли е проблема ми да е в самото табло - часовника оборотомер. Благодаря на всички които отделят време и дадат някакво мнение . ЧАО и безаварийно.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя

Алтернатор - Вектра Б
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1